O skupině TRIBO UNIDA a contra mestre Manso

Skupinu Tribo Unida založil Mestre Jamaica poté co zemřel jeho učitel Mestre Ezequiel ze skupiny Luanda. Sám Mestre Ezequiel byl žákem Mestre Bimby, zakladatele capoeiry regional. Skupina si zákládá na tradici, kultuře a pravidlech capoeiry. Skupina Tribo Unida v Brazílii čítá několik tisíc žáků v různých městech jako Salvador, Ilheus, Itacaré, Sao Paulo, Itabuna, Ubaitaba, Brasilia, a dalších městech. Srkze žáky se dostala do Evropy a Severní Ameriky. Capoeira skupiny Tribo Unida je capoeira Regional, ale jak říká Mestre Jamaica, správný capoeirista umí zahrát jak regional tak capoeiru stylu Angola. V České Republice vede skupinu cm Manso, který je přímým žákem Mestre Jamaiky. Titul contra mistra získal Manso na batizadu v roce 2015 V Brazílii v Itacaré. 

Mestre Jamaica Tribo Unida

Mestre Jamaica

zakladatel skupiny

Mestre Jamaica se narodil a s capoeirou začínal ve favele v rodného města Salvador, hlavním městě brazilského státu Bahia. Učil se autentické capoeiře ve skupině s velkou historií a od mistra, který byl žákem zakladatele capoeiry regional Mestre Bimba. Když byl profesorem, začal Jamaica učit na různých místech a formovat své vlastní žáky, po smrti jeho mistra Ezequiela, založil skupinu Tribo Unida. Mestre Jamaica se s capoeirovým světem rozloučil 18. 8. 2020

Profesor Manso Tribo Unida
Contra Mestre Manso
vede skupinu v ČR

Profesor Manso je žákem mistra Jamaiky od svých 12 let. Capoeiru učil v Sao Paulu, skotském Edinburghu, Izraeli. V roce 2010 založil skupinu Tribo Unida v České Republice, začínal ve městě Písek, kde sídlí jeho akademie, dojíždí již trénovat žáky do různých měst jako Strakonice, České Budějovice a Ostrava. Každým rokem pořádá Batizádo, kde se žáci stávají členy skupiny a dostávají své cordy podle stupně dovednosti a znalostí v capoeiře.  

 

Capoeira Plzeň

Tribo Unida ve světě

Tribo Unida Slovinsko prof. Tirindin, město Piran

Tribo Unida Portugalsko contra mestre Morango, Lisabon 

Tribo Unida Švédsko, Malmo, contra mestre Carrapicho Neto a prof. Morcego

 

capoeira holidays Itacaré

Prázdniny s capoeirou v Itacaré, Brazílie

Nabízíme zprostředkování aktivních prázdnin v krásném pobřežním městečku Itacaré s tréninky capoeiry pro jednotlivce i celé rodiny. Pro více informací se s námi spojte.