DĚTSKÉ KURZY CAPOEIRY

Dětské kurzy capoeiry jsou určené dětem nejlépe od 6 let. V kurzech se mísí noví žáci se staršími, je možné připojit se kdykoli během roku. Noví žáči se učí rychleji od pokročilejších. V počátku je výuka je brána formou hry, kde se děti učí základním pohybovým dovednostem v capoeiře. Jsou také postupně seznamováni s hudebními nástroji capoeiry berimbaem, bubnem (atabaque), tamburínou (pandeiro), zpěvem a portugalským jazykem. Trvání výuky je jedna hodina, každá hodina má jiný program. Procvičují se základní pohyby v capoeiře, akrobatické kousky, stojky, hvězdy, pohyb v rode, nástroje, dětské posilování a různé pohybové aktivity posilující svaly, zlepšující ohebnost a reflex. Capoeira také zlepšuje dětskou soustředennost, disciplínu, učí respektu k sobě, ostatním žákům a profesorům. Capoeira také zvětšuje dětské sebevědomí a vlastní projev. Přispívá k uvolnění napětí či agrese.  

 

Důležité: v capoeiře se nepořádají  závody ani mistrovství, své dovednosti každý ukáže v "roda" (čti "hoda") - kruh ve kterém dva hráči spolu hrají. V capoeiře jsou žáci graduováni pásky, tzv. corda, podle toho jak jsou pokročilí je mistr ohodnotí cordou. V capoeiře jako v jiných bojových umění existuje hierarchie dle pásku a toto je jedna z motivací, kteří žáci mají, aby se zlepšovali. Každý rok pořádáme batizádo, kde mohou být žáci ohodnoceni kordou, podle toho jak trénovali a jak se capoeiře věnovali. V capoeiře, opět jako v jiných bojových uměních je předepsaná uniforma. Bílé tričko se znakem skupiny a bílé kalhoty (vše k prodeji u  Mansa). Uniforma je povinná  na trénincích a na vystpoupeních a jiných prezentačních akcích.

 

 

Capoeira písek děti
Capoeira Strakonice děti
Strakonice
Středa: 17.00-18.30 děti, dospělí, smíšená hodina. 
ZŠ Dukelská, Dukelská 166, malá tělocvična, vchod přímo do tělocvičny ze strany tenisového hřiště.
 

 

 

Tábor
Úterý: 17.30-18.30
ZŠ Mikuláše z Husi, Mikuláše z Husi 45, Tábor.

Písek
Čtvrtek: 17.00-18.00 kategorie do 10 let,
18.00-19.00 10 let a více, pokročilí žáci
tělocvična gymnázia Písek, Komenského 89
vchod do tělocvičny zadem z ulice Za Gymnáziem

Město Písek přispělo na rok 2020 na nákup Airtrack tréninkového setu a 2021 na nákup tréninkových lap a boxovacího pytle. Děkujeme.  

​ 

Capoeira České Budějovice děti