top of page

DĚTSKÉ KURZY CAPOEIRY

Dětské kurzy capoeiry jsou určené dětem nejlépe od 6 let. V kurzech se mísí noví žáci se staršími, je možné připojit se kdykoli během roku. Noví žáci se učí rychleji od pokročilejších. V počátku je výuka je brána formou hry, kde se děti učí základním pohybovým dovednostem v capoeiře. Jsou také postupně seznamováni s hudebními nástroji capoeiry berimbaem, bubnem (atabaque), tamburínou (pandeiro), zpěvem a portugalským jazykem. Trvání výuky je jedna hodina, každá hodina má jiný program. Procvičují se základní pohyby v capoeiře, akrobatické kousky, stojky, hvězdy, pohyb v bojovém prostoru „roda“, nástroje, dětské posilování a různé pohybové aktivity posilující svaly, zlepšující ohebnost a reflex. Capoeira také zlepšuje dětskou soustředěnost, disciplínu, učí respektu k sobě, ostatním žákům a profesorům. Capoeira také zvětšuje dětské sebevědomí a vlastní projev. Přispívá k uvolnění napětí či agrese.

 

Důležité: v capoeiře se nepořádají závody ani mistrovství, své dovednosti každý ukáže v "roda" (čti "hoda") - kruh ve kterém dva hráči spolu hrají. V capoeiře jsou žáci graduováni pásky, tzv. corda, podle toho, jak jsou pokročilí je mistr ohodnotí barevným páskem. V capoeiře jako v jiných bojových umění existuje hierarchie dle pásku a toto je jedna z motivací, kteří žáci mají, aby se zlepšovali. Každý rok pořádáme batizádo, kde mohou být žáci ohodnoceni páskem, podle toho, jak trénovali, a jak se capoeiře věnovali. V capoeiře, opět jako v jiných bojových uměních je předepsaná uniforma. Bílé tričko se znakem skupiny a bílé kalhoty (vše k prodeji u nás). Uniforma je povinná na trénincích a na vystoupeních.

 

 

TRÉNINKY CAPOEIRY PRO DOSPĚLÉ A MLÁDEŽ

Kurzy nejsou věkově omezené, vhodné pro muže i ženy, dívky a chlapce, kteří mají rádi náročné tréninky. 

Je možné připojit se kdykoli během roku. Jednoduše přijďte na trénink v Písku, Strakonicích, Táboře. ​

Capoeira je brazilské bojové umění kombinující boj a tanec, je to systém útoku a obrany, hra a boj za doprovodu původní hudby a zpěvu. Vytvořili ji afričtí otroci zavlečení na práce na plantážích v Brazílii jako jejich boj za svobodu.  

Nemusíte být ani úplně fit, ani akrobat, na trénincích capoeiry si vaše tělo najde samo sebe, vyrýsuje se, zpevní, najdete rovnováhu, eleganci, výbušnost, reflex, fyzickou kondici a odolnost.

 

 

bottom of page