CAPOEIRA PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ

Capoeira Plzeň

Kurzy nejsou věkově omezené, vhodné pro muže i ženy, dívky a chlapce, kteří mají rádi náročné tréninky. 

Je možné připojit se kdykoli během roku. Jednoduše přijďte na trénink v Písku, Strakonicích, Táboře či Českých Budějovicích.

​

Tréninky capoeiry pro mládež a dospělé nejsou věkově omezené, jsou různorodé, protahovací, posilovací, akrobatické, v rytmech capoeiry regional i angoly, učí se zpěv, hudba, portugalština, samba de roda, maculele, puxada de rede a více a více. 

Capoeira je brazilské bojové umění kombinující boj a tanec, je to systém útoku a obrany, hra a boj za doprovodu původní hudby a zpěvu. Vytvrořili ji afričtí otroci zavlečení na práce na plantážích v Brazílii jako jejich boj za svobodu.  Nemusíte být ani úplně fit, ani akrobat, na trénincích capoeiry si vaše tělo najde samo sebe, vyrýsuje se, zpevní, najdete rovnováhu, eleganci, výbušnost, relfex, fyzickou kondici a odolnost.Pořádáme také letní kurzy samby, různé workshopy během roku, na které zveme capoeiristy z jiných skupin, workshopy hudby, workshopy výroby berimbaa, dětské workshopy, worshopy pro rodiče a děti a více. 

 

Důležité: v capoeiře se nepořádají  závody ani mistrovství, své dovednosti každý ukáže v "roda" (čti "hoda") - kruh ve kterém dva hráči spolu hrají. V capoeiře jsou žáci graduováni pásky, tzv. corda, podle toho jak jsou pokročilí je mistr ohodnotí cordou. V capoeiře jako v jiných bojových umění existuje hierarchie dle pásku a toto je jedna z motivací, kteří žáci mají, aby se zlepšovali. Každý rok pořádáme batizádo, kde mohou být žáci ohodnoceni kordou, podle toho jak trénovali a jak se capoeiře věnovali. V capoeiře, opět jako v jiných bojových uměních je předepsaná uniforma. Bílé tričko se znakem skupiny a bílé kalhoty (vše k prodeji u  Mansa). Uniforma je povinná na vystpoupeních a jiných prezentačních akcích, při tréninku je možné nahradit bílé kalhoty capoeirové za jiné barevné, ale opět  capoeirové, není možné cvičit v teplácích legínách a podobně.